کاروان دانایی در شهر چوئبده

با آغاز فصل تحصیلی ۱۴۰۱ _ ۱۴۰۲ کتابخوانی و قصه گویی در آبادان با انجام چند دوره آموزشی و مسابقه آغاز شد. در نخستین گام، کتابداران آبادانی با هدف معرفی کتاب و ترویج کتابخوانی در نسل نوجوان به چوئبده رفتند. کتابداران نهاد کتابخانه‌‌‌های شهرستان آبادان با حضور در بین نو جوانان شش تا دوازده ساله ضمن ارائه هدایای فرهنگی آنان را به مطالعه کتاب تشویق کردند. قرار است برنامه کتاب خوانی و قصه گویی با نظارت کتابداران آبادانی در مناطق مختلف این شهرستان آغاز گردد.


امروز دوشنبه ۱۶ آبان ۱۴۰۱ کتابداران با انجام فعالیتهایی همچون قصه گویی،آموزش اوریگامی،نمایش عروسکی، نقاشی، رنگ آمیزی، بازی و سرگرمی‌لحظاتی شاد و مفرح را برای بچه‌‌‌های چوئبده رقم زدند.

گروه کتابداران آبادان که این برنامه فرهنگی زیر نظر آنان اجرا می‌شود عبارتند از: خانم‌ها سارا زارع، کیمیا اندیشمند،معصومه خشت، رضیه سعیدیان، معصومه خاکی زاده، میعاد فرحانی نیا، نرگس بوستانچی زاده و آقایان محمدعلی فرهادی و امید مهدیان و احمد ربیعی

Abadan librarians started a book reading program in Choebde cityجمعیت اعضا کتابخانه‌‌‌های آبادان روند افزایشی داشته اما…

سیر جمعیت اعضا کتابخانه‌‌‌های ابادان در چهارده سال گذشته افزایشی بوده اما باید به این نکته اشاره کرد که دانش آموزان و دانشجویان برای مطالعه دروس تحصیلی خود، بیشترین استفاده از محیط کتابخانه‌ها را داشته اند. برای استفاده از سالن مطالعه باید ایتدا برگه عضویت را امضا نمایند. با واکاوی متن مصاحبه‌ها و گزارش‌ها از سایت‌‌‌های خبری، آمار ارائه شده از سوی مسئولان درباره تعداد کتاب و جمعیت اعضا متفاوت بوده است.

در سال ۱۳۸۷ جمعیت عضو کتابخانه‌‌‌های ابادان سه هزار و500 تن بود. همان زمان مدیران و کنشگران اعلام کردند «این رقم با توجه به قشر باسواد و تحصیل کرده شهر رقم مناسبی نیست و رقم اهدای کتاب توسط مردم در آبادان را بسیار کم و اندک است.»

در سال ۱۳۹۰ اعلام شد: «تعداد اعضا کتابخانه‌‌‌های آبادان پنج هزار و 10 تن است.» «این رقم در سال گذشته دو هزار و 370 نفر بوده است»

در سال ۱۳۹۱ فرماندار ویژه آبادان گفت: تعداد اعضای عضو کتابخانه‌های شهرستان رقمی‌در حدود 8 هزار و 200 عضو است که این رقم در سال جاری باید به 14 هزار و 737 عضو نزدیک شده و سرانه 3.91 را به ازای هر 100 نفر جمعیت تأمین می‌شود.

در سال ۱۴۰۱ برحسب گفته رئیس نهاد کتابخانه‌‌‌های آبادان شمار اعضا به بیش از ۳۲ هزار تن رسیده است. این شامل اعضا فعال و غیر فعال می‌شود. نسبت اعضا به جمعیت شهرستان حدود ۱۰ درصد و در سطح استان خوزستان رضایت بخش است.

#کتابداران_آبادان

#چوئبده

#کتابخوانی #قصه_گویی_آبادان

نهاد_کتابخانه_های_آبادان

افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب

ما را دنبال کنید: