به گزارش انرژی پرس، مازوت‌سوزی نیروگاه‌ها در فصل پاییز و زمستان به سریال تلخ اما تکراری در ایران تبدیل شده است‌. مازوت‌سوزی که مسئولان بارها آن را انکار کرده‌اند اما وضعیت آلودگی هوا خود نمایان‌گر واقعیت ماجراست.

اوااخر هفته گذشته بود که مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی اعلام کرد در تهران و البرز مازوت‌سوزی نداریم.

اما روز گذشته مهدی پیرهادی رییس کمیسیون سلامت شورای شهر گفت که در جلسه روز گذشته استانداری تهران، نماینده پالایش و پخش رسماً اعلام کرد که ۲ نیروگاه از مازوت استفاده می‌کنند.

پیش از این نیز سوده نجفی، عضو شورای شهر تهران گفته بود که مردم باید بدانند دلیل اصلی آلودگی هوا در شش ماهه دوم سال در تهران مازوت‌سوزی است اما شرکت برق مازوت‌سوزی نیروگاه‌ها در تهران را تکذیب کرد.

به گزارش نور نیوز در حالی که معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران از غیرحضوری شدن همه مقاطع تحصیلی استان به‌ غیر از فیروزکوه با توجه به افزایش آلودگی هوا خبر داده است؛ خبرها حاکی از ادامه روند آلودگی پایتخت تا پایان هفته است.

مازوت در تهران سوخته نمی‌شود/ خودروها و ناوگان فرسوده شهری عامل آلایندگی

سازمان حفاظت محیط زیست و وزارتخانه‌‌‌های نفت و نیرو بارها اعلام کرده اند که در تهران مازوت سوزی نداریم که عامل آلودگی هوای پایتخت باشد اما هربار با شدت گرفتن آلاینده‌ها و تعطیلی مدارس، این ادعا که نیروگاههای تهران مازوت می‌سوزانند، تکرار می‌شود.

تناقض‌گویی مسئولان درباره‌ی مازوت‌سوزی نیروگاه‌ها همچنان ادامه دارد و در سایه این تناقض‌گویی آلودگی هوا مرزهای هشدار را در نوردیده و سلامت ایرانیان را به خطر انداخته است در این میان دستگاه‌های نظارتی و قضایی نیز سکوت کرده‌اند.

افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب

ما را دنبال کنید: