یلدای ۱۴۰۲ مبارک.

نشریه مشعل آبادان بعد از وقفه چند ماهه با موضوع “خوراکی‌‌‌های آبادان” یک روز مانده به شب یلدا در ۲۹ آذر ۱۴۰۲ منتشر شد. همین جا سرآشپز مشعل آبادان پیشنهاد می‌کند خوانندگان محترم با خواندن دستور پخت لبلبو، میهمانان شب یلدای خود را شگفت زده کنند. لبلبو ( Lablaboo) خوراکی مغذی و سالم برای تمام رده‌‌‌های سنی در فصل سرد زمستان است.

نشریه مشعل آبادان شماره ۸ را می‌توانید دانلود کنید. برای دانلود اینجا را کلیک کنید.

وقتی نام آبادان به میان می‌اید یک چیزهایی از جنس خون گرمی‌و شوخ طبعی، تاریخ سیاسی، ادبیات داستانی، فیلم سینمایی و خوراکی به ذهن متبادر می‌شود. از همین رو همکاران تصمیم گرفتند به خوراکی‌‌‌های قدیمی‌آبادان بپردازند و بخشی از آنها را معرفی کنند. لبلو، امگشت، مچبوس، خورش بامیه، نان لقمه ای، کتلت ماهی، دوپیازه، پلو میگو و ماهی صبور از این دست هستند.

یادداشت ویژه نگاهی دارد به “مصرف حداکثری کالری و مصرف حداقلی پروتئین در شهرهای نفتی” که از دیرباز بحران جوامع پیرامونی مانند ابادان، مسجد سلیمان و ماهشهر بوده است. در سال‌‌‌های گذشته تحقیقات گسترده ای درباره بحران پروتئین در شهرهای کارگری صورت گرفته و نشان می‌دهد مصرف پروتئین در گروه کارگران فصلی و روزمزد به یک بحران تبدیل شده است.

همکاران شماره ۸ مشعل آبادان: خانم زیبا شیرمحمدی و اقایان جبار اقباشاوی، علی اکبر فرصتی، محمود دهقانی، محمدرضا خدری، احمد زیرک و مسعود فروزنده هستتد.

افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *