روز چهارشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۱ جشنواره قصه گویی دختران دانش اموز ابادان برگزار شد.

با توجه به جایگاه مهم قصه گویی در ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی، اداره کتابخانه های عمومی آبادان با همکاری اداره آموزش و پرورش شهرستان و گروه فرهنگی مشعل آبادان اقدام به برگزاری لیگ قصه گویی کرد.

این جشنواره کار خود را در چهار منطقه شهری آبادان آغاز نمود، که مدارس هر منطقه تحت پوشش کتابخانه عمومی آن منطقه به شرح ذیل هم پوشانی شدند: کتابخانه عمومی شهید حداد عادل منطقه ذوالفقاری، کتابخانه عمومی فرهنگ منطقه بوارده شمالی و جنوبی و خیابان امیرکبیر و امام خمینی ره، کتابخانه عمومی ولیعصر منطقه کوی ولیعصر و امیرآباد، کتابخانه عمومی ثامن الائمه منطقه احمدآباد و جمشید آباد.
کتابداران مربی این جشنواره سرکار خانم‌ها کیمیا اندیشمند، اسما کهمره، فاطمه خالدی زاده و معصومه خشت بودند که در مرحله اول تعداد دویست نفر از دانش آموزان آبادانی شرکت کننده، کلیپ های قصه گویی خود را از طریق برنامه بله به مربی‌ها ارسال نمودند و مورد داوری قرار گرفتند. از میان دویست نفر شرکت کننده چهل نفر به عنوان برگزیدگان مرحله اول جشنواره انتخاب شدند. در طول مدت یک ماه هشت کارگاه آموزشی جهت آشنایی دانش آموزان برگزیده مرحله اول با تکنیکهای قصه گویی در محل کتابخانه ثامن الائمه برگزار شد که مورد استقبال زیاد دانش آموزان و خانواده هایشان قرار گرفت. در مرحله دوم پس از اتمام آموزشهای لازم، دانش آموزان به صورت حضوری در محل کتابخانه های عمومی هدف، با هم به رقابت پرداخته و قصه گویی کردند.

در پایان پس از داوری از میان چهل نفر دانش آموز، تعداد ۱۱ نفر آنها به عنوان برگزیدگان نهایی انتخاب شدند. اختتامیه این جشنواره با همکاری اداره آموزش و پرورش در محل تالار معلم برگزار گردید و جوایز برگزیدگان از سوی خیرین تامین و به همراه اهدای لوح سپاس از دانش آموزان و کتابداران و معلمان پرورشی فعال تقدیر به عمل آمد.

افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب

ما را دنبال کنید: