گر بخواهید از تاثیر رفتارتان بر دیگران بیشتر بدانید و یا دریابید چرا به ایده ال هایتان نمی‌رسید و به قانون علاقه پشت پا می‌زنید کتاب “کارما” را بخوانید.

از قبل بگویم محتوای کتاب “کارما” که اکنون معرفی میکنم ما ایرانی‌ها خوب میشناسیم و درباره اش در متون ادبی بسیار حرف زده ایم و میزنیم اما عمل نکرده ایم و نمیکنیم. 

حتما این ضرب المثل را شنیده اید  که “هرچه بکارید همان را درو میکنید”. این جمله ارزشمند از کنش و واکنش انسان سخن میگوید. این قانون را میتوانید در تحلیل رفتار دولت و سازمانها و خانواده به کار برید. یا این جمله که “هر وقت چیز نادرستی وجود دارد حتما چیز نادرستی در ما هست”. این بدان معنا است که امور زشت و ناپسندی که در جامعه عمل می‌شود مثل ربا خواری دروغگویی غیبت کردن تجسس کردن ارتباط با شخصیت اجتماعی ما دارد که در محو کردن آن نکوشیده ایم. یا قانون دیگر: “اگر فکر میکنید چیزی درست است باید ان را عمل کنید و اثبات کنید”؛ همانا قانون علاقه است که اگر به آنچه معتقد هستیم عمل نکنیم ریاکار به حساب می‌اییم. کتاب کم حجم و پر محتوای “کارما” از انتشارات آسیم با ترجمه حمیدرضا رفیعی است. صفحه آرایی دلپسندی دارد و ارزان است؛ خواندنش مفید ذهن پر اشوب کنونی ماست.

#کارما

#مسعود_فروزنده

#نشر_آسیم

#کتابخوانی

#معرفی_کتاب

افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب

ما را دنبال کنید: